محل تبلیغات شما

نگاهي به عکاسان معروف جهان و تصاوير به يادماندني که ثبت کرده‌اند
 گاهي لازم است عکاسي با تجربه و برخوردار از شمّي قوي باشيد تا به حرف‌هاي ناگفته و حقايق پنهان شده در پشت برخي از مهم‌ترين تصاوير ثبت شده‌ي در طول تاريخ عکاسي پي ببريد. حال عکاس آمريکايي تيم مانتوني (Tim Mantoani) راهي متفاوت را در پيش گرفته و اين بار دوربين خود را نه به سوي جهان بيرون، که به سمت همکاران خود چرخانده و آنها را سوژه‌ي کار خود قرار داده است. سعي او بر نشان دادن عکاسان معروف در کنار تصاويري است که ثبت‌شان، آنها را به شهرت رسانده است.


مانتوني کار خود را از سال 2006 و با يک دوربين پولارويد و با ثبت پرتره‌هايي از جيم مارشال (Jim Marshal) و مايکل زاگاريس (Micheal Zagaris) آغاز کرد. از آن زمان تا کنون او از بيش از 150 نفر از همکاران خود در حوزه‌ي عکاسي، پرتره‌هاي جالب توجهي تهيه کرده است. در اين پروژه او اين عکاسان را در کنار مهم‌ترين عکسي که در طول زندگي حرفه‌اي خود به ثبت رسانده‌اند، به تصوير کشيده است، عکس‌هايي که توسط ميليون‌ها نفر در گوشه و کنار جهان ديده شده و واقعه‌اي تاريخي يا گوشه‌اي از زندگي افراد مشهور جهان را نشان داده‌اند. مجموعه تصاويري که مانتوني در طول اين پروژه تهيه کرده، به صورت کتابي در آمازون ارائه شده است.


 در ادامه همراه با شما به گوشه‌اي از کارهاي مانتوني نگاهي داشته و با مشهورترين عکس‌هاي ثبت شده‌ي جهان و خالقين آنها آشنا خواهيم شد. عکس‌هايي که بي ترديد شما هم  تعدادي از آنها را قبلاً بارها مشاهده کرده‌ايد. به علاوه عکاسان از حال و هواي ثبت عکس و تجربيات خود در آن زمان نيز با شما صحبت خواهند کرد.


استيو مک کوري (Steve Mc Curry)، دختري در افغانستان


عکاسان و پرتره‌هاي معروف جهان


اين تصوير به يادماندني که بارها از رسانه‌هاي مختلف جهان پخش شد، توسط استيو مک کوري در سال 1984 و در شهر پيشاور پاکستان از دختر پناه‌جوي افغان گرفته شد. اين دختر که در آن زمان تنها 12 سال سن داشت، از شهرتي که موفق به کسب آن شده بود، اطلاعي نداشت چرا که تصوير او زينت بخش جلد مجله‌ي نشنال جئوگرافيک سال 1985 شده و پرتره‌ي او به عنوان "موناليزاي جهان سوم" شناخته شد. براي 17 سال وضعيت اين دختر نامعلوم بود. اين که او بعد از ثبت شدن اين پرتره چه سرنوشتي داشت و چه حوادثي را تجربه کرد، استيو  را واداشت تا به جستجوي اين دختر رفته و ردّ و نشان او را دنبال کند. سرانجام استيو  در سال 2002 موفق شد او را که اکنون 30 سال سن داشت پيدا کند. اين دختر که شربت گل (Sharbat Gula) نام داشت، اکنون ازدواج کرده و صاحب چندين فرزند بود. اما در اين فاصله‌ي زماني، حوادث و سختي‌هاي زندگي او از دختري نوجوان به زني شکسته تبديل نموده بود.


شربت گلعکس هاي بعدي را در پست ها جديد برايتان خواهيم گذاشت.منبع : zoomit.ir

8 گام براي کساني که ميخواهند وارد عکاسي حرفه اي شوند

نگاهي به عکاسان معروف جهان و تصاوير به يادماندني که ثبت کردهاند

چه فاکتورهايي در انتخاب يک دوربين ديجيتال اهميت دارد؟

ثبت ,جهان ,سال ,دختر ,عکاسان ,زندگي ,اين دختر ,در طول ,خود را ,را در ,و با

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
Kristi Andrea James Sam متنوع ترين جاذبه هاي توريستي اروپا و آسيا دانلود مقاله Michelle Molly Amy Ted