محل تبلیغات شما


سوني براي افزايش توليد حسگرهاي CMOS کارخانه جديد تأسيس مي‌کند
سوني اعلام کرد که براي افزايش توليد حسگرهاي CMOS، کارخانه‌ي جديد توليد نيمه‌هادي تأسيس مي‌کند. کارخانه‌ي جديد، بخشي از پاسخ ژاپني‌ها به درخواست روبه‌رشد بازار براي حسگرهاي CMOS محسوب مي‌شود. کارخانه‌ي جديد در مرکز فناوري سوني در ناگاساکي تأسيس خواهد شد. غول دنياي فناوري پيش‌بيني مي‌کند که مرکز توليدي جديد،‌ ظرفيت شرکت را در توليد و عرضه‌ي حسگرهاي CMOS بيش‌ازپيش افزايش دهد.


حسگرهاي CMOS دوربين، کاربرد زيادي در گوشي‌هاي هوشمند دارند. سوني يکي از پيش‌گامان عرضه‌ي حسگرها به بازار محسوب مي‌شود و سالانه ميلياردها دلار درآمد از آن کسب مي‌کند. در سه‌ماهه‌ي سوم سال جاري ميلادي که فصل دوم سال مالي سوني را تشکيل مي‌دهد، زيرمجموعه‌ي Imaging and Sensing Solutions سوني (I&SS) درآمد 2/871‍ ميليارد دلاري ثبت کرد که رشد 56/3 درصدي را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نشان مي‌دهد. سود زيرمجموعه‌ي مذکور در اين فصل، 706 ميليون دلار گزارش شد.


آمار توليد حسگر در سوني در مارس 20 نشان مي‌دهد که آن‌ها ظرفيت توليد 100 هزار ويفر 300 ميلي‌متري را در ماه دارند. توسعه‌هاي کيفي و برون‌سپاري بخش‌هايي از عمليات توليد، باعث افزايش ظرفيت شرکت ژاپني شده است. البته هنوز جا براي پيشرفت سوني در حوزه‌ي توليد حسگر دوربين وجود دارد.


در سال‌هاي پيش‌رو، تقاضا براي حسگرهاي CMOS قطعا بيشتر خواهد شد. کارشناسان دلايل متعددي را براي افزايش تقاضا پيشنهاد مي‌کنند: استفاده‌ي گوشي‌هاي هوشمند از بيش از دو ماژول دوربين (در مجموع جلو و عقب) و بزرگ‌تر شدن حسگر در گوشي‌هاي هوشمند و افزايش عرضه‌ي فناوري بينايي کامپيوتري در دستگاه‌هاي متعدد، همگي نياز به حسگرهاي دوربين را افزايش مي‌دهند.


سوني با هدف پاسخ به افزايش تقاضايي که در بالا مطرح شد، تلاش مي‌کند تا کارخانه‌هاي توليدي خود را بهبود ببخشد. هدف شرکت، ظرفيت توليد 128 هزار ويفر حسگر در ماه تا سال 2021 است. به‌علاوه سوني سرمايه‌گذاري‌هاي ميليارد دلاري انجام مي‌دهد تا علاوه بر تأسيس مراکز توليدي جديد، مراکز کنوني خود را هم به‌روزرساني کند. ژاپني‌ها پيش‌بيني مي‌کنند که مرکز جديد از سال مالي 2021 شروع به کار کند که از اول آوريل سال 2021 شروع مي‌شود. باتوجه به برنامه‌ي مذکور، مي‌توان پيش‌بيني کرد که ساخت‌وساز کارخانه‌ي جديد از ماه‌هاي پيش‌رو شروع شود.


CMOS


زيرمجموعه‌ي نيمه‌هادي سوني که اکنون به‌نام I&SS شناخته مي‌شود، در 12 سال گذشته هيچ سرمايه‌گذاري جديدي انجام نداده است. البته آن‌ها يک کارخانه‌ي نيمه‌هادي را از توشيبا خريداري و در سال 2016 آن را براي توليد حسگر، بازطراحي و بازسازي کردند که کارخانه‌ي جديدي محسوب نمي‌شد. ظاهرا سوني امروز آن‌چنان ظرفيتي در بازار مشاهده مي‌کند که تصميم به تأسيس کارخانه‌ي جديد گرفته است.


در بخشي از بيانيه‌ي سوني پيرامون تأسيس کارخانه‌ي جديد توليد حسگر مي‌خوانيم:ما پيش‌بيني مي‌کنيم که تقاضا براي حسگرهاي تصويري در سال مالي آينده ادامه داشته باشد. استفاده از دوربين‌هاي چندگانه در گوشي‌هاي هوشمند و حسگرهايي با ابعاد بزرگ‌تر، افزايش تقاضا براي حسگرهاي CMOS را منطقي نشان مي‌دهد. ما براي پاسخ مناسب به اين افزايش تقاضا، بازدهي فضايي در کارخانه‌هاي کنوني خود را افزايش داده‌ايم و هدف ظرفيت توليد را براي پايان مارس 2021، از 130 هزار ويفر در ماه به 138 هزار ويفر در ماه افزايش داده‌ايم.


علاوه بر موارد بالا، ما تصميم گرفتيم تا سرمايه‌گذاري‌هاي توسعه‌اي را براي تأسيس کارخانه‌ي جديد در تأسيسيات ناگاساکي انجام دهيم تا نياز بازار را از اول آوريل 2021، از آنجا هم تأمين کنيم. ما تلاش مي‌کنيم تا با رويکرد توسعه‌اي، رشد زيرمجموعه‌ي I&SS را ادامه دهيم تا به اهداف طراحي شده در IR Day دست‌ پيدا کنيم: سهم 60 درصدي از بازار حسگرهاي دوربين و بازگشت سرمايه‌ي 20 تا 25 درصد در سال مالي منتهي به 31 مارس 2026.


منبع : zoomit.ir
8 گام براي کساني که ميخواهند وارد عکاسي حرفه اي شوند

نگاهي به عکاسان معروف جهان و تصاوير به يادماندني که ثبت کردهاند

چه فاکتورهايي در انتخاب يک دوربين ديجيتال اهميت دارد؟

سوني ,افزايش ,توليد ,حسگرهاي ,سال ,کارخانه‌ي ,کارخانه‌ي جديد ,حسگرهاي cmos ,گوشي‌هاي هوشمند ,در سال ,را براي ,افزايش توليد حسگرهاي ,براي افزايش توليد

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
دنياي آسان سايت انگيزش و موفقيت art خريد گل و گياه آپارتماني Jay سردخانه صنعتي Christina فلسفه انتظار و ظهور امام عصر polotak مرکز آموزش بازرگاني | مرکز آموزشهاي بازرگاني | زومين بازار