محل تبلیغات شما

عکاسي موبايل اگر براي اولين بار يک دوربين عکاسي خريده‌ايد يا قصد داريد عکاسي موبايل را به تازگي شروع کنيد، احتمالا با اين سوال روبرو هستيد که بايد از کجا آغاز کرد. گاهي اوقات سخت‌ترين بخش شروع کردن يک فعاليت جديد ورود به آن است. ولي نگران نباشيد؛ ما در اين مقاله‌ي آموزش عکاسي قصد داريم به شما بگوييم عکاسي را از کجا بايد شروع کنيد.


اعتماد به نفس داشته باشيد


شروع عکاسي


مشکل اصلي بسياري از عکاسان تازه‌کار نداشتن مهارت نيست. حتي نداشتن تجهيزات عکاسي مناسب هم معمولا مشکل آن‌ها نيست. مشکل اصلي اغلب عکاسان تازه‌کار بحران اعتماد به نفس است. اما چگونه بايد اعتماد به نفستان را در عکاسي بالا ببريد؟


مهم‌ترين کاري که بايد انجام دهيد اين است که بيشتر عکس بگيريد و زمان بيشتري را براي عکاسي اختصاص دهيد. بهترين روش براي بالا بردن اعتماد به نفس در عکاسي اين است که هر روز عکاسي کنيد. با اين کار در آن واحد مهارت عکاسي خود را هم بالاتر مي‌بريد.


نکته و ترفند عکاسي


البته منظور ما اين نيست که عکس‌هاي مشابهي را بارها و بارها دوباره بگيريد. به جاي آن خودتان را در زمينه‌هاي جديدي به چالش بکشيد. با اين کار همچنين مي‌توانيد دانش و مهارت عکاسي خود را در موقعيت‌هاي بسيار متفاوتي محک بزنيد.


درست است که شايد نتوانيد خود را در تمام موقعيت‌هايي قرار دهيد که يک عکاس ممکن است با آن‌ها روبرو شود، ولي در هر حال هر چه بيشتر انواع مختلف عکاسي را با سوژه‌هاي مختلف تمرين کنيد، عکاس بهتري خواهيد شد.


خود را از قبل براي عکاسي آماده کنيد


آموزش عکاسي مقدماتي


اين يک راز بزرگ است! شايد در ويديوهاي آموزش عکاسي ديده باشيد که عکاس ناگهان از خودرو پياده مي‌شود و عکس‌هايي باورنکردني مي‌گيرد. ولي در دنياي واقعي اوضاع اين گونه نيست. در موارد بسيار نادري عکاسان به صورت اتفاقي به يک لحظه يا سوژه‌ي فوق‌العاده مي‌رسند.


معمولا براي اين که عکاس شانسش را براي رسيدن به يک عکس عالي بالا ببرد، بايد از قبل فکر خيلي چيزها را کرده باشد و خود را آماده کند. همچنين ميليون‌ها ابزار مختلف وجود دارد که عکاسان مي‌توانند براي رسيدن به يک عکس خاص از آن‌ها استفاده کنند.


گاهي اوقات حتي ابزاري به سادگي اپليکيشن نقشه‌هاي گوگل (Google Maps) مي‌تواند به شما کمک کند منطقه‌اي را که قصد داريد در آن عکاسي کنيد از بالا زير نظر بگيريد يا حتي در برخي موارد به صورت مجازي در آن بگرديد.


آموزش عکاسي موبايل


اگر قصد داريد در زمان مشخصي از روز يا شب عکاسي کنيد، مي‌توانيد از اپليکيشني مانند Photographer’s Ephemeris کمک بگيريد که محل دقيق خورشيد، ماه و ساير اجرام سماوي را در يک زمان و مکان دقيق براي شما محاسبه مي‌کند.


يا در زمينه‌ي عکاسي موبايل اپليکيشن‌هايي مانند +Camera وجود دارند که قابليت‌هاي جديدي مانند انواع گريد براي ترکيب‌بندي بهتر عکس يا تنظيم مجزاي فو و نورسنجي با لمس صفحه‌نمايش را به دوربين گوشي موبايل شما اضافه مي‌کنند.


علاوه بر اين‌ها، منابع بسيار زيادي وجود دارد که کمک مي‌کند با ديدن عکس‌هاي عالي براي خلق آثار بهتر ايده بگيريد. براي مثال مي‌توانيد عکاسان مطرح را در شبکه‌هاي اجتماعي مانند اينستاگرام و فليکر فالو کنيد تا به مجموعه‌اي از عکس‌هاي ارزشمند دسترسي داشته باشيد.


از نور مناسب استفاده کنيد


آموزش عکاسي ديجيتال


بخشي از آماده شدن براي گرفتن يک عکس خوب اين است که زمان‌بندي خود را به شکلي تنظيم کنيد که در زمان عکاسي به شرايط نوري صحيح دسترسي داشته باشيد. براي مثال عکاسي کردن زير آفتاب مستقيم نيمروز چندان ايدئال نيست. نور در اين زمان از روز بسيار شديد است و باعث رنگ و رو رفته شدن سوژه و ايجاد سايه‌هاي زننده مي‌شود.


در سوي مقابل، ساعت طلايي به دليل نور ملايم، گرم و طلايي رنگي که دارد براي عکاسي کردن در فضاي باز زمان بسيار مناسبي است. همچنين از آنجا که در اين زمان از روز خورشيد در آسمان ارتفاع کمي دارد، سايه‌هايي بلند ايجاد مي‌کند که به عکس عمق بيشتري مي‌بخشند.


اين نور مناسب حدود يک ساعت بعد از طلوع يا قبل از غروب خورشيد پديد مي‌آيد. بنابراين اگر قصد داريد بهترين عکس‌ها را در فضاي باز ثبت کنيد، بايد يا صبح زود از خواب بيدار شويد يا تا زمان غروب در محل عکاسي بمانيد.


به تجهيزات و دوربين عکاسي اهميت بدهيد


دوربين عکاسي


بله، تجهيزات عکاسي مهم هستند. البته منظور ما اين نيست که شما بايد حتما يک دوربين DSLR چند ده ميليون توماني داشته باشيد. ولي قطعا اگر مي‌خواهيد در عکاسي پيشرفت کنيد، بايد ابزارتان به اندازه‌ي کافي خوب باشد.


خوشبختانه اين روزها يک دوربين DSLR ارزان يا حتي دوربين موبايل هم مي‌تواند ابزاري خوب براي عکاسي باشد. همچنين مي‌توانيد از يک دوربين بدون آيينه با چند لنز براي عکاسي استفاده کنيد. نکته‌ي مهم اين است که براي گرفتن عکس‌هاي عالي، وما نيازي به تجهيزات گران قيمت يا تعداد زيادي تجهيزات مختلف نداريد. يک دوربين، يک يا دو لنز و يک سه‌پايه هم مي‌تواند کاملا کافي باشد.


نکات ساده‌تر در زمينه آموزش عکاسي را هم ياد بگيريد


آموزش عکاسي حرفه اي


براي فرا گرفتن نکات مهم و ساده‌ي ديگر در عکاسي مي‌توانيد به بخش مدرسه عکاسي موبايل ما سري بزنيد. در اين بخش تعداد بسيار زيادي مطلب آموزش عکاسي و نکته و ترفند در مورد عکاسي و عکاسي موبايل وجود دارد که مي‌تواند به شما کمک کند به سرعت پيشرفت کنيد.


فراموش نکنيد که براي بهتر شدن بيش از هر چيز بايد تمرين کنيد. بنابراين حتما پس از خواندن هر کدام از مطالب آموزش عکاسي ما، زماني را براي بيرون رفتن و تمرين کردن نکات آن در نظر بگيريد.


منبع : ديجي کالا


8 گام براي کساني که ميخواهند وارد عکاسي حرفه اي شوند

نگاهي به عکاسان معروف جهان و تصاوير به يادماندني که ثبت کردهاند

چه فاکتورهايي در انتخاب يک دوربين ديجيتال اهميت دارد؟

عکاسي ,يک ,يا ,بايد ,زمان ,کنيد ,را در ,خود را ,است که ,براي عکاسي ,اين است ,دسترسي داشته باشيد

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
Robert Gabriel Heather John Jeff Blake Patrick Alexis Christina Jim